بزرگترين بازار فروش كفش مشهد

بزرگترين بازار فروش كفش مشهد، با حضور مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي خراسان رضوي و معاون صنايع كوچك سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، شهردار منطقه ثامن، رييس مجمع امور صنفي،اعضاي شوراي راهبردي خوشه كفش و جمعي از مديران جامعه صنعت كفش مشهد افتتاح و شروه به كار نموده است.گفتني است بازار بزرگ كفش مشهد با 420 واحد تجاري در سه طبقه مجزا براي ارائه محصولات توليدي به صورت بنكداري ايجاد شده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سروش مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كنعان مشهد هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷:۲۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

گل مصنوعي و گل‌هاي طبيعي آپارتماني، باغچه‌اي مشهد

گردشگران مي توانند براي تهيه گل مصنوعي و گل‌هاي طبيعي آپارتماني، باغچه‌اي به بازار گل مصنوعي فتح آباد مراجعه كنند و انواع گل‌هاي مصنوعي در مدل‌هاي مختلف را مشاهده نمايند و با كمي جستجو مناسب ترين گل را با قيمت مناسب بيابند. آدرس: مشهد، خيابان خيام 40 – بازار گل مصنوعي فتح آباد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل قصرآيدين مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پرديسان مشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷:۱۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري روستاي تاريخي پاژ

در پانزده كيلومتري شمال شهر مشهد در تقاطع جاده كارده به كلات نادري روستاي پاژ قرار دارد كه بر اساس متون تاريخي و ادبي بر جاي مانده روستاي تاريخي پاژ زادگاه حكيم ابوالقاسم فردوسي است.روستاي فعلي پاژ داراي ۸۰۰ هكتار مساحت است كه از مجموع آن حدودا ۴ هكتار به بخش مسكوني اختصاص يافته است. بخشي از فضاي مسكوني روستاي تاريخي پاژ در ميان آن و بقيه بر روي تپه ‌اي موسوم به قلعه بلند مكاني كه بنظر مي‌رسد در گذشته محل اصلي و هسته مركزي دهكده پاژ بوده قرار دارد زيرا پيرامون آن تا چندي قبل خندقي وجود داشت كه جهت ممانعت از پيشروي مهاجمين آن را پر از آب مي‌ نموده‌ اند. بجز تپه موجود در فاصله تقريبي پانصد متر از پشته اوليه بلند ديگري نمايان است كه در نزد اهالي به قلعه كهنه پاژ معروف است. سفال هاي رنگارنگ و لعابدار پاركنده بر روي بلنديروستاي تاريخي پاژ نشانه اي از تداوم مدنيت پاژ در سدهاي اوليه بعد از اسلام تا قرن نهم و دهم هجري است. تاريخ دوستان قطعا از ديدني هاي مشهددر روستاي تاريخي پاژ خوششان خواهد آمد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سي نورمشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل سينور مشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري باغ پرندگان سپاد مشهد

دومين مركز تفريحي و گردشگري پر طرفدار در شهر مشهد باغ پرندگان مشهد است كه از زيباترين و شكيل ترين جاذبه هاي ديدني مشهد محسوب ميشود. باغ پرندگان سپاد مشهد گونه هاي نادر و كميابي از پرندگان ايراني، آسيايي و همچنين پرندگاني از كشورهاي آفريقايي را در خود جاي داده است و شرايط استانداردي را براي نگهداري و محافظت از پرندگان فراهم آورده اند، علاوه بر اين تيمي از دامپزشكان ماهر در باغ پرندگان مشهد به صورت دائم حضور دارند تا بر سلامت پرندگان نظارت كامل داشته باشند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل قصر طلايي مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل قصر طلايي هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶:۵۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري پارك طبيعي هفت حوض

جاذبه سوم كه در اين ليست قرار مي گيرد پارك طبيعي هفت حوض مشهد است كه از زيباترين جاذبه هاي گردشگري مشهد به شمار مي رود. پارك طبيعي هفت حوض شامل 7 حوضچه طبيعي است كه بر اثر فرسايش شيميايي توسط باران هاي اسيدي در بستر يكي از سرشاخه هاي رودخانه طرق در ارتفاعات رو به جنوب بينالود شگل گرفته است و آب در آنها جريان دارد، وسعت برخي از آنها به اندازه يك استخر كوچك است. آبي كه در داخل اين هفت حوض جريان دارد بعد از عبور از آخرين حوض به حوضي بزرگتر ميريزد و در رودخانه مسيرش را ادامه مي دهد.پارك طبيعي هفت حوض در دل كوه هاي خلج در فاصله 7 كيلومتري از شهر مشهد واقع مي باشد كه بعد از طي اين مسافت بايد ماشين را پارك كرده و باقي مانده مسير كه ۲ كيلومتر است را پياده برويد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل درويشي مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل درويشي هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶:۳۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري پارك علمي پروفسور بازيما

پارك  علمي پروفسور بازيما نيز در نوع خود منحصر به فرد مي باشد به طوريكه مي توان در شبيه ساز پرواز همچون يك خلبان پرواز روي شهر مقدس مشهد را تجربه نمود. با ژيروسكوپ فضايي تست هاي مقدماتي فضا نوردي و شبه بي وزني راتجربه نمود. بامريخ نورد بازيما به كاوشگري در سطح مريخ پرداخته و در آسمان نماي خورشيدي(پلانتاريوم) فضاي لايتناهي آسمان ها را به نظاره بنشينيم و در آكادمي زيست شناسي مانند يك پزشك به تشريح بدن انسان يا قورباغه پرداخته و مانند يك پرستار از تزريق گرفته تا احياء قلبي را به صورت عملي انجام دهيم و بالاخره دختر خانمها درفضاي خصوصي اتاق ربان صورتي از طريق بازي و سرگرمي پاسخ تمام سوالات مربوط به دوران بلوغ (جسماني و رفتاري)و يا سئوالات مربوط به جنس مونث را خواهند يافتپارك علمي پروفسور بازيما تجربه اي متفاوت و منحصربه فرد است كه هرگز فراموش نخواهد شد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل قصر مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل قصرهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري باغ گياه شناسي مشهد

مجموعه بينظير باغ گياه شناسي مشهدبا بخش هاي مختلف و بي نظير خود از جمله: گلخانه ها و نهالستان ها، باغ صخره اي و باغ آبشار، رز گاردن و كلكسون هاي مختلف ميوه اي، گياهان بومي، زراعي، معطر، دارويي و... ميباشد. باغ گياه شناسي مشهد با هدف نگهداري از گياهان و عمل بعنوان بانك ژنوم زنده گياهي، اهلي سازي و سازگاري گونه ها جهت ورود ارقام جديد به فضاي سبز شهري و باغات و مزارع استان ها، و در آخر تفريح و تفرج،آموزش و فرهنگ سازي نقش گياهان در محيط زيست از سال 1392 شروع به كار كرده است و به عنوان يكي از جاهاي ديدني محبوب مشهدهمه روزه گردشگران را به سمت خود مي كشد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل بين المللي قصرمشهد شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل مدينه الرضا مشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶:۱۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري رستوران معلق مشهد

رستوران معلق مشهد، نخستين رستوران هوايي كشور در تاريخ سوم فروردين سال 96 و با حضور معاون توسعه سرمايه گذاري و برنامه ريزي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و جمعي از مسئولان استان خراسان رضوي در دهكده شانديز مشهد به بهره برداري رسيد. رستوران معلق مشهد با ظرفيت 32 نفر ميهمان و 10 خدمه با وزن كلي 9 تن وزن طراحي شده و تا ارتفاع 40 متر بالا مي رود .رستوران معلق مشهددر هر نوبت يك ساعته امكان پذيرايي و خدمات دهي به صورت 4 فصل درمدت 45 دقيقه را براي گردشگران دارد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل همامشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هما 1 مشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶:۰۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري موزه نان مشهد

از جالب ترين جاهاي ديدني مشهد مي توان به موزه نان اشاره كرد. موزه نان، با تكيه بر معماري سنتي با هدف فعاليت فرهنگي برپا شده است. در طراحي موزه، اساس طراحي با معماري سنتي-ايراني،با استفاده از ساده ترين مصالح )آجر ايراني، كاهگل، چوب و گچ) و هنر استاد كاران در خلق رسمي بندي و گره چيني ها و... مورد نظر قرار گرفت. موزه نان مشهد ، نخستين موزه نان در خاورميانه است كه در موزه نان مشهد ، مراحل تهيه آرد شامل بذرافشاني، گندم چيني، خرمن كوبي، ابزار تهيه نان شامل دستاس، آسياب آبي، آسياب بادي، انواع نان شامل سنگك، نان تنوري ساج و نان تنوري سفال هم چنين رقص اپر كه يكي از آيين هاي خراسانيه و منطبق با باورهاي زراعي مردم منطقه است، به نمايش عموم درآمده  است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل پارسيس مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگبا رزرو هتل عمادمشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵:۰۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري زيارتگاه خواجه اباصلت مشهد

خواجه اباصلت زيارتگاهي است معروف و مورد توجه زائران امام رضا (ع) كه خارج از مشهد قرار دارد. زيارتگاه خواجه اباصلت مشهد مدفن يكي از نزديك‌ترين ياران امام هشتم به نام «عبدالسلام بن صالح بن سليمان ايوب بن مَيسَره» معروف به خواجه اباصلت هِرَوي است. او از محدثان و متكلمان بزرگ عصر خود بود كه با ورود امام رضا (ع) به خراسان، نزد وي آمد و در همه جا و همه حال ايشان را همراهي كرد. حتي به هنگام مسموميت امام نيز خواجه اباصلت در كنار آن حضرت بود و چگونگي شهادت علي بن موسي الرضا (ع) را براي ديگران باز گفت. او كه در حدود سال 160 ه. ق درمدينه متولد شد، در فاصلۀ سال‌هاي 232 تا236 ه ق در ناحيه توس چشم از جهان فرو بست و در محل كنوني به خاك سپرده شد. ساختمان كنوني از حيث معماري واجد خصوصيتي نيست كه بخواهيم برايتان شرح دهيم، بنابراين به همين مقدار بسنده مي‌كنيم كه زيارتگاه خواجه اباصلت در 12 كيلومتري جنوب شرق مشهد و در مسير جاده فريمان قرار دارد. امكانات رفاهي، نزديكي هتل فاخرمشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل ميزبان مشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري حمام شاه مشهد

حمام «مهدي قلي خان»معروف به حمام شاه، همان گرمابه خوش اقبالي است كه هنوز تا اين زمان صحيح و سالم است. حمام شاه را «مهدي قلي بيك آخورباشي» از امراي شاه عباس اول صفوي در سال 1027 ه. ق ساخت و تا همين پايان مورد استفادۀ مردم بود. حمام شاه كه مثل خيلي از حمام‌هاي قديمي و بزرگ ايران داراي سربينه‌اي با هشت ستون سنگي و گنبدي شكل است.حمام شاه مشهد در انتهاي بازار بزرگ مشهد (در خيابان خسروي) و در كنار مسجد شاه يا همان مسجد هفتاد و دو تن قرار دارد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل اطلس مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جوادمشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري آرامگاه خواجه ربيع مشهد

آرامگاه خواجه ربيع متعلق به دوره صفويه در انتهاي خيابان خواجه ربيع مشهد بين باغي بزرگ و با صفا واقع است. ربيع بن خثيم صحابه پيامبر بزرگ اسلام (ص) بوده است كه در آغاز خلافت حضرت علي (ع) والي قزوين بود. سال درگذشت او را ۶۱ تا ۶۳ قمري نوشته اند.آرامگاه خواجه ربيع مشهد به درخواست شيخ بهايي عارف و شاعر نامدار ايراني و به دستور شاه عباس صفوي ساخته شده است. امكانات رفاهي، نزديكي هتل توس مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل رضويه مشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳:۴۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري گنبد خشتي مشهد

گنبد خشتي واقع در ميدان طبرسي مشهد و در چهار سوي نوغان، مدفن اميرسلطان غياث الدين محمد بن امر طاهرالموسي است كه نسبت شريفش با ۱۷ واسطه به حضرت موسي بن جعفر (ع) مي رسد. گنبد اين آرامگاه خشتي است و به همين سبب آن را گنبد خشتي مي نامند. گنبد خشتي از نظر معماري مشتمل بر دو بخش مهم پيوسته است كه فضاي زير گنبد خشتي مشهد به صورت چهارشاه نشين و هشتي ورودي است. بنا بر شواهد ساخت اوليه گنبد خشتي مشهد به دوره تيموري برمي گردد و در دوره صفوي و قاجاريه تكميل و تزيين شده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل انصارمشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل قصرالضيافه مشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳:۳۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري محله چهار طبقه مشهد

در حاشيه خيابان ارگ ساختمان چهار طبقه‌اي هم زمان با اين خيابان احداث شد و ابتدا براي هتل پارس مورد استفاده قرار مي‌گرفت و بعد‌ها اداره كل فرهنگ خراسان در ساختمان چهارطبقهاستقرار يافت . اين ساختمان چهار طبقه به هنگام احداث خيابان دروازه طلايي (مدرس فعلي‌) در سال  ۱۳۵۰ شمسي‌ تخريب شد ؛ ولي‌ نام چهار طبقه هنوز بر زبان مردم جاري است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سلام مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل مدينه الرضاهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳:۰۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري محله ارگ مشهد

خيابان ارگ در سال‌هاي ۱۳۰۷ تا ۱۳۰۹ شمسي‌ در امتداد ارگ قديم مشهد احداث و از همين رو به خيابان ارگ مشهور شده است. جوار ارگ قديم مشهد كه در گذشته محله نظامي شهر بوده، در حدود بانك ملي‌ فعلي، دروازه‌اي نيز به نام دروازه ارگ وجود داشته كه هم اكنون هيچ اثري جز نام آن باقي‌ نيست. امكانات رفاهي، نزديكي هتل ايران مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل آپارتمان پرهام مشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲:۵۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |