جاذبه هاي گردشگري رويال راك كيش

رويال راك كيش مجموعه اي از چند صخره گرانيتي بزرگ و كوچك است كه در اسفند ماه سال ۱۳۸۷ پس از به گل نشستن بارج حامل صخره هاي گرانيتي كه توسط يدك كش بلژيكي بنام سي رويال از عمان به بحرين حمل مي گرديد و در مسير خود دچار طوفان شده و به سواحل آرام جزيره كيش پناه آورده بود به درون آب ريخته شد . رويال راك بسيار سريعتر از آنچه متوقع بود تبديل به زيستگاه بسيار زيبائي گرديد و به دليل بستر شني منطقه كه عاري از هرگونه پناهگاه براي آبزيان است . مكاني بسيار مساعد براي جذب انواع ماهي و ديگر آبزيان گرديد . شايد بتوان از رويال راك به عنوان نخستين زيستگاه مصنوعي منطقه ياد كرد. عمق رويال راك در حدود ۱۲ متر است و در رويال راك مي توان انواع گونه ماهيان منجمله خفاش ماهيان . تن ماهيان . انواع سرخو . گيش . دلقك ماهي . دامسل . سفره ماهي . اژدر ماهيان . طوطي ماهي . هامور . فرشته ماهي و دسته هاي باراكودا را مشاهده كرد. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل گراند كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل آريان كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.  


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴:۲۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

جاذبه هاي گردشگري درخت سبز كيش

درخت سبز، كهنسال‌ترين درخت لور يا انجير همان انجير معبد در جزيره كيش است و چيزي بين ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد، درختان انجير معابد، در ابتدا تنه است، ولي با رشد درخت، شاخه هاي آن به سمت زمين آويزان مي شوند و بعد از مدتي در آن فرو مي روند كه خود به تنه تبديل مي شوند. اين روند آن قدر ادامه مي يابد تا يك درخت با چندين ساقه به هم پيچيده و پيوسته در داخل زمين بوجود مي آيد.شاخه هاي درخت سبز ، گره هايي با نخ يا پارچه زده شده است كه در اول درخت سبز را به نوعي مقدس مي نماياند. گروهي از مردم معتقدند كه درخت سبز انرژي هاي خوبي دارد و به همين دليل به قصد برآورده شدن نيازشان نخ ها و پارچه‌هايي به سرسبزي محوطه ، آلاچيق ها و نرده‌هاي چوبي و پياده‌روهاي اين مجموعه، باربيكيو ها و صندليهايي با طراحي جالب مجموعه درخت سبز كيش را زيبا ساخته است. اما يكي از عواملي كه گردشگران جزيره كيش را به اين نقطه مي‌كشاند، هيبت افسانه‌اي درخت سبز است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل سورينت صدف كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل صدف كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.   


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴:۱۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

جاذبه هاي گردشگري پارك ساحلي مرجان كيش

پارك ساحلي مرجان كه در مجاورت بازار مرجان واقع شده، يكي از زيباترين مراكز ديدني كيش است كه بازار مرجان را به دريا ارتباط مي دهد. بسياري از مسافران و ساكنين جزيره اوقات تفريحي خود را در كنار پارك ساحلي مرجان گذرانده و از مناظر زيباي ساحلي كيش لذت مي برند.آلاچيق ها و محوطه سازي جذاب پارك ساحلي مرجان فرصت مناسبي را براي شما بوجود مي آورد كه فارغ از هياهوي بازار به ديدار دريا و چشم انداز هاي زيباي طبيعت اطراف برويد و در طول اقامت خود در جزيره كيش از پارك ساحلي مرجان كه داراي ساحلي بسيار زلال و شفاف مي باشد ديدن كنيد و عكسهاي به ياد ماندني بگيريد.علاوه بر اين تماشاي طلوع آفتاب از پارك ساحلي مرجان، خاطره اي فراموش نشدني است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل آراميس كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل گاردنيا كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.    


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳:۵۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي زيبايي هاي بي نظير پارك دلفين كيش

پارك دلفين يا دلفيناريوم يكي از زيباترين پارك هاي تفريحي منطقه خاورميانه در مساحتي بيش از يك ميليون مترمربع با سرمايه گذاري بخش خصوصي ساخته شده است . تماشاي پارك دلفين زيبا با بيش از هزاران نخل و گونه هاي گياهي متنوع ديگر و نمايش ديدني دلفين ها، شيرهاي دريايي و گرازهاي دريايي براي هر گردشگري جذاب است . پارك دلفين با اجراي طرح هايي مانند جنگل باران هاي مصنوعي، كوه آتشفشان، دنياي اركيده، باغ پروانه ها و رستوران هاي منحصر به فرد توسعه بيشتري مي يابد. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل ارم كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هليا كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.  


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳:۴۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

لذت گشت و گذار با كشتي هاي تفريحي كيش

گشت و گذار در آبهاي نيلگون خليج فارس با كشتي هاي تفريحي يكي ديگر از تفريحات جزيره كيش مي باشد. كشتي هاي تفريحي شبانه، كشتي هاي آكواريوم و قايقهاي كف شيشه ايي علاقه مندان را به اين گشت ها مي برند.گشت دريايي كشتي هاي تفريحي شبانه در آب هاي اطراف جزيره كيش معمولا از ساعت 21 شروع شده و تا ساعت يك بامداد در سانس هاي دو ساعته ادامه دارد. اين گشت ها به همراه پذيرايي از مهمانان، سرو شام در رستوران كشتي همراه با موزيك زنده، جنگ شادي، برنامه هاي شاد و مهيج، قرعه كشي و اهداي جوايز مي باشد.آب هاي اطراف جزيره كيش محل زندگي انواع موجودات دريايي نظير مرجان ها، ماهي هاي تزئيني و خوراكي، توتياها، خرچنگ ها، ستاره دريايي و … است. با كشتي هاي آكواريوم و قايقهاي كف شيشه اي تماشاي اين زيبايي ها امكان پذير است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل سورينت مريم كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل فلامينگو كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳:۲۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تجربه هيجان انگيز غواصي در آبهاي جزيره كيش

جزيره كيش از نظر محيط زيست طبيعي، يكي از بكرترين مناطق خليج فارس بوده و بجرات مي‌توان گفت كه ريف‌هاي مرجاني شرق جزيره كيش از غني ترين و زيبا ترين مناطق و مساعد ترين سايت‌هاي غواصي در كشورمان را در برگرفته است. پوشش مرجاني اين جزيره در سواحل شرقي آن واقع گرديده كه هرساله مورد بازديد بسياري از علاقه مندان غواصي قرار مي‌گيرد. غواصي در كيش در تمامي طول سال امكانپذير بوده و سايت‌هاي كم عمق اين جزيره براي غواصي تمامي افراد و حتي اشخاص مبتدي بسيار مناسب است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل ايران كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل شايگان كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۳۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

لذت تفريح در فلاي برد جزيره كيش

فلاي بورد (Flyboard) وسيله است كه با اتصال به يك جت اسكي شخص را بر روي هوا معلق نگه مي دارد و با پمپاژ و فشار آب به او اجازه مانور دادن و انجام حركات نمايشي را مي دهد. فلاي بوردابتدا در مسابقات جهاني جت اسكي در چين در سال 2011 معرفي شد و به طور رسمي از ماه مي سال 2012 در دسترس عموم قرار گرفت.با فلاي برد ورزشي تفريحي-آبي مي توان در بالاي سطح آب تا ارتفاع 12 متر آزادانه پرواز كرد و با شيرجه به داخل آب و بيرون آمدن نمايشهاي جذاب و چشمگيري را خلق كرد. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل داريوش كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پارميدا كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

جاذبه هاي گردشگري جزيره لاك‌پشت ‌هاي كيش

ساخت جزيره لاك‌پشت ها طرحي مشابه ديزني‌لند با عنوان “لاكي‌آيلند” در جزيره كيش آغاز شده است. در ساخت جزيره لاك‌پشت ‌ها از ظرفيت‌ها و فرهنگ بومي بهره گرفته شده است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل مارينا كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پارميس كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.   


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۱۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي منطقه تفريحي پارك آهوان جزيره كيش

امكان مشاهده آهوي زيباي ايراني ، از فاصله نزديك كه در سطح جزيره آزادانه در حال زيست است يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري كيش است.در سال 1363 تعداد 30 راس آهو براي حمايت از تكثير آهوي ايراني و افزودن جذابيت هاي جزيره با همكاري سازمان حفاظت محيط زيست از جزيره خارك به كيش منتقل گرديد و اكنون در بيشتر مناطق خصوصاً در شرق و جنوب جزيره به صورت گله هاي پراكنده ديده مي شوند. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل بين المللي كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل شايان كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۰۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

لذت رانندگي در جاده جهان كيش

جاده جهان همچون حلقه ايي نگين زيباي جزيره كيش را دربرگرفته است. جاده جهان به صورت يك جاده كمربندي دورتادور جزيره امكان ارتباط با طبيعت بكر كيش را فراهم آورده و دوستداران مناظر طبيعي مي‌توانند چشم اندازهايي از دريا، ساحل، پوشش گياهي و حيات جانوري متنوع جزيره را در سراسر طول جاده جهان مشاهده كنند. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل ترنج كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل ترنج هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

لذت غذا دادن به ماهيها در كيش

جزيره كيش به علت قرار گرفتن در آبهاي آزاد از نظر ماهي تنوع زيادي دارد. ماهي‌ها و ديگر آبزيان موجود در سواحل كيش، استثنايي‌ترين ويژگي جزيره  كيش به شمار مي‌روند. ماهي‌هاي تزييني و بسيار زيبا كه در آب‌هاي حاشيه كيش غوطه‌ور هستند و وجودشان را از تماشاگران پنهان نمي‌كنند از جاذبه‌هاي استثنايي كيش به حساب مي‌آيند و مي‌تواند مسافران را ساعت‌ها سرگرم كنند.يكي از تفريحات مسافران كيش غذا دادن به ماهيهاي جزيره ميباشد. در محل اسكله تفريحي يا اسكله پارك مرجان يا هرجاي ساحل كيش كافي است چند تيكه نان در آب بياندازيد تا انواع و اقسام ماهي هاي رنگارنگ را دور خود ببينيد.كمتر نقاطى را در دنيا مي‌توان يافت كه از لحاظ طبيعى اين قدر ديدنى باشند. كف دريا به دليل شفافيت و زلالى آب تا عمق چند مترى قابل مشاهده است و به صورت آكواريوم طبيعى درآمده است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱:۴۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

روستاي سرولات چابكسر

روستاي سرولات در سه كيلومتري جنوب چابكسر و در كنار رود خانه آچيرود در دامنه رشته كوه البرز قرار دارد,به دليل مناظر ديدني روستاي سرولات، سرولات از ديگر روستا‌هاي شمالي كشور متمايز شده است و نظر هر گردشگري را به خود جلب مي‌نمايد و بدون شك يكي از روستا‌هاي ديدني فوق العاده زيباي ايران محسوب مي‌شود كه مي‌تواند براي هر بازديد كننده اي خاطره ساز شود,روستاي سرولات در منظقه اي مرتفع واقع شده است كه با عبور از جاده جنگلي،منظره دو طرف جاده چشم‌ها را به خود خيره مي‌كند كه نمايي از كشت زارها و سكونت گاه‌هاي منطقه اي جلگه اي دارد ,به دليل منطقه جغرافيايي اي كه روستاي سرولات دارد از جاذبه‌هاي زيادي برخوردار است كه گردشگران ميتوانند با طي مسيري كوتاه هم از دريا و هم از مناطق جلگه اي و كوه پايه اي روستاي سرولات لذت ببرند,وجود ويلا‌هاي متعدد و همچنين مسافر خانه‌ها روستاي سرولات را تبديل به يكي از بهترين مكان‌ها براي گذراندن اوقات فراقت كرده است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل گيلماز به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر چابكسر استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر چابكسر را نيز به همراه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰:۴۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي جاذبه هاي گردشگري شهر چابكسر

چابكسر يكي از شهرهاي استان گيلان در شمال ايران است, شهر چابكسر در منتهي‌اليه خاوري استان از شمال به درياي خزر، از شرق به شهرستان رامسر در استان مازندران،از جنوب به رشته كوه البرز و از غرب به كلاچاي محدود است,چابكسر در حد فاصل استان گيلان و استان مازندران در كوتاهترين فاصله بين كوه و دريا (حداكثر 1300) متر جاي گرفته است, به دليل فاصله كم كوه و دريا منظره‌اي بسيار جالب و كم‌نظير دارد, در گستره جغرافيايي چابكسر 4 محصول عمده كشاورزي يعني برنج، چاي، مركبات و كيوي در كنار همديگر عمل مي‌آيند,با توجه به خصوصيات جغرافيايي حاكم بر شهر چابكسر ، يعني رشته كوه البرز و درياي خزر، چابكسر از نظر جاذبه‌هاي گردشگري از تنوع ويژه‌اي برخوردار است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي چابكسر به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر چابكسر استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل گيل ماز چابكسر هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر چابكسر را نيز به همراه دارد.  


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰:۳۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي بناي تاريخي شهرداري رودسر

شهرداري رودسر در استان گيلان نمونه اي از دوره تحول در معماري ايران است بناي تاريخي شهرداري رودسر در جنوب غربي ميدان امام رودسر واقع شده است شهرداري رودسر بنايي است مربوط به دوره پهلوي اول كه داراي گچبري هاي بسيار زيبايي مي باشد كه در دهه اول دوره پهلوي با الهام از مغرب زمين و اكثرا توسط معماران آلماني يا ارمني بنا گرديده است , شهرداري رودسر به دليل اهميت آن كه بازگوي خاص از يك دوره تحول معماري ايراني است كه به شماره 1519در سال 1336هجري شمسي در فهرست آثار ملي كشور به ثبت رسيده است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل ترنج رودسر به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر رودسر استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل سيروس رودسر هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر رودسر را نيز به همراه دارد.      


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

منطقه تفريحي ساحل زيباي رودسر

ساحل رودسر و رامدشت از جمله نقاط ديدني در شهرستان رودسر واقع در استان گيلان است ساحلي به طول ۳۰ كيلومتر كه به دليل نزديكي كوه با دريا در اين منطقه جغرافيايي، چشم‌انداز زيبايي را به خود اختصاص داده‌ است به همين دليل، رودسر به مهمترين مركز واليبال ساحلي در ايران تبديل شده است, پارك ساحلي رودسر به وسعت 10 هزار متر مربع به همت شهرداري رودسر همچنين داراي بازارچه صنايع دستي و حدود 30 باب سوئيت اقامت موقت، سرويس بهداشتي، وسايل بازي كودكان، پاركينگ و مجتمع تجاري، نمايشگاه صنايع دستي و گردشگري مي باشد, از ديگر جاذبه هاي گردشگري ساحل رودسر ايجاد سايت هوايي پروازهاي سبك گردشگري تفريحي آن است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي رودسر به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر رودسر استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل بهار رودسر هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر رودسر را نيز به همراه دارد.      


ادامه مطلب
نوشته شده توسط گردشگري | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹:۲۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |